41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Czy na angielskim też można kodować?

Odpowiedź brzmi tak. Można kodować praktycznie na każdym przedmiocie o czym przekonali się uczniowie naszej szkoły. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie powtarzali poznane słownictwo wykorzystując do tego programowanie.

W klasie trzeciej gimnazjum uczniowie powtarzali słownictwo z kilku ostatnich lekcji wykorzystując matę edukacyjną. Musieli ułożyć drogę wybierając np. jedynie czasowniki lub rzeczowniki. Pomogło im to zapamiętać słownictwo ale również rozwijało logiczne myślenie, spostrzegawczość, uczyło współpracy w grupie.

W klasie pierwszej gimnazjum uczniowie na lekcji powtórzeniowej podzielili się na dwie drużyny i zagrali w statki, wykorzystując słownictwo angielskie. Uczniowie nauczyli się podawać współrzędne ale także utrwalili powtarzane słownictwo.

W klasie drugiej gimnazjum wykorzystana została zabawa z krzesłami tzw. 5 chairs. Na krzesłach rozłożone były instrukcje oraz słownictwo angielskie. Uczniowie działając jak roboty wykonywali czynności podane w instrukcjach.

We wszystkich klasach na koniec zajęć uczniowie kodowali z komputerem wykorzystując dostępne aplikacje: CodeMonkey, The Foos.