41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

24 listopada 2017 r. w Centrum Kongresowym Targów Kielce, podczas II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce, odbył się Finał Konkursu Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji. Konkurs odbywał się pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorami konkursu były: Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego, Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Targi Kielce. Celem zainicjowanego przedsięwzięcia było nagrodzenie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania.

 

W ramach konkursu szkoła do 15 czerwca 2017 r. miała za zadanie opracowanie prezentacji zawierającej szczegółowy opis działań skierowanych na wykorzystywanie w codziennej pracy nowoczesnych technologii. Prezentację konkursową przygotowała pani Joanna Białek – nauczycielka matematyki i informatyki w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Na podstawie prezentacji przyznawano nominacje w konkursie, w sumie 83 szkoły i placówki edukacyjne z całej Polski.

Laury wręczano w kilku kategoriach: o Laury rywalizowały przedszkola lub placówki działające w innej formie edukacji przedszkolnej, szkoły podstawowe, gimnazja lub licea, a także technika i szkoły zawodowe.

Celem przedsięwzięcia było wyróżnienie placówek, które wyróżniają się stosując w swojej codziennej praktyce nowe rozwiązania technologiczne, innowacyjne metody i programy nauczania, a zatrudnieni w nich nauczyciele potrafią współpracować z młodzieżą w taki sposób, by wydobyć jej kreatywność i pasje do rozwijania swoich zainteresowań. W trzyetapowym konkursie ostatecznych zwycięzców wskazała kapituła konkursowa, której przewodniczył prof. UJK dr hab. Sławomir Koziej.

 

Szkoła Podstawowa w Skorzeszycach była nominowana do nagrody Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji, aby następnie 24 listopada 2017 roku, odebrać nagrodę Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji – jako jedyna szkoła w województwie świętokrzyskim.  Szkoła Podstawowa w Skorzeszycach znalazła otrzymała również Wyróżnienie Specjalne- Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji – „Szkoła Podstawowa przyjazna Technologiom XXI wieku”, na poziomie ogólnopolskim. Nagrodę przyjmowała pani dyrektor szkoły Lidia Rafalska wraz z nauczycielką Panią Joanną Białek, z rąk prof. dr hab. Zdzisława Ratajka – Prezesa Europejskiego Stowarzyszenia Dialogu Edukacyjnego.