41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Szkoła Podstawowa nr 1 już od prawie 3 lat prowadzi dodatkowe zajęcia z programowania. Nasza przygoda z programowaniem rozpoczęła się od I edycji programu Mistrzowie Kodowania. W trakcie kolejnych edycji z darmowych szkoleń z języka programowania Scratch i App Inventor skorzystali kolejni nauczyciele, a zajęcia z programowania w Scratch i Scratch Jr prowadzone są na świetlicy jak i zajęciach dodatkowych.

sp1-1edycja-mk

Wielokrotnie gościliśmy przedszkolaków z przedszkola nr 10 dla prowadziliśmy zajęcia z ScratchJr. Przy okazji europejskiego tygodnia kodowania przedszkolaki poznały  również roboty Dash i  Dot oraz grały na bananach zaprogramowanych w Scratch. Przy współpracy z miejską biblioteką w ramach Codeweek zorganizowaliśmy Robotekę,czyli zajęcia z robotami Makeblock utrzymane w klimacie gwiezdnych wojen.

O naszych dotychczasowych poczynaniach możecie poczytać na blogu http://jedynkakoduje.blogspot.com

Zapraszam również na profil Facebookowy prowadzony przez nauczyciela SP nr 1 i trenera Mistrzów Kodowania

https://www.facebook.com/kodowaniestart/

 

Od tego roku nasza szkoła przystąpiła do pilotarzu programowania zgłaszając swoja innowację pod nazwą „Jedynka Koduje”.

W planach na ten rok mamy wprowadzenie podstaw programowania na zajęcia komputerowe dla klas 4-6 a także rozszerzenie tych zajęć jak i zajęć dodatkowych o programowanie robotów.

1554515_890194114380596_1812398455278605079_n

Nasza szkoła bierze również udział w projekcie „programowanie z eTwinning” jako współzałożyciel projektu krajowego „Coding Friendship – programujemy przyjaźń”. Więcej szczegółów wkrótce…

programowanie-z-etweening