41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

W poniedziałek 14 listopada w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się nietypowe zajęcia pod hasłem „Robotyka bez prądu”. W trakcie dwóch lekcji klasy poznały amerykańskie roboty OzoBot, które poza programowaniem na komputerze można programować na kartce papieru. OzoBot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą kredek lub flamastrów możemy w prosty sposób napisać program.

Na zaproszenie nauczyciela Sylwestra Zasońskiego zajęcia z robotyki poprowadził prezes firmy EduSense pan Rafał Mitkowski.

Uczniowie poznali podstawy obsługi robota, ćwiczyli różne sekwencje i kody. Druga połowa zajęć była związana z bezpieczeństwem w szkole, dzieci programowały roboty tak aby mogły dotrzeć do miejsca ewakuacji przed szkołą. Taka forma lekcji przypadła do gustu uczniom, którzy nie kryli ekscytacji oraz zafascynowania tego typu pomocami szkolnymi.

Zajęcia z programowania i robotyki w Szkole Podstawowej są zajęciami cyklicznymi realizowanymi na zajęciach dodatkowych. W tym roku dzięki zaangażowaniu placówki w pilotaż programowania oraz wieloletni udział w programie „Mistrzowie Kodowania” robotyka zawita również na zajęcia komputerowe. Ponadto szkoła jest jedyną szkołą ze Skarżyska biorcą udział w programie Świętokrzyska Akademia Młodych Informatyków.

Gościem na jednej z lekcji była Aneta Ferencz, kierownik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miasta  Skarżysko – Kamienna.

Po więcej informacji zapraszamy na facebooka Kodowanie Czas Start