41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Pomimo bycia najstarszą szkołą w mieście, Szkoła Podstawowa nr 1 stara się iść z duchem czasu. Stawia na innowacyjne metody nauczania oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Dzięki uczestnictwie od I edycji w programie Mistrzowie Kodowania, w szkole regularnie prowadzone są zajęcia z programowania. Szkoła bierze udział w pilotażu dotyczącym wprowadzenia nauki programowania, rozwijając zainteresowania uczniów.Ponadto na lekcjach wykorzystywane są roboty edukacyjne, które szkole udało się wypożyczyć dzięki współpracy z firmami Edusense, Wonder Polska i Trobot.

Ostatnio natomiast innowacyjność i działania podejmowane w szkole zostały dostrzeżone przez amerykańską firmę JoyLabz producenta Makey Makey, elektronicznego wynalazku wspierającego edukację oraz kreatywność.

Firma JoyLabz ufundowała szkole 2 zestawy swojego wynalazku. Dzięki nim nauczyciele mogą uatrakcyjnić prowadzone przez siebie zajęcia, a uczniowie będą mieli okazję do rozwijania swojej kreatywności i pasji.

Więcej o Makey Makey możecie przeczytać w artykule napisanym dla Komputer Świat przez nauczyciela Sp nr1 Sylwestra Zasońskiego. http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2016/05/makey-makey-zagrajmy-na-bananach.aspx

Ponadto Szkoła otrzymała nagrodę od firmy Samsung Polska za wkład w promowanie programowania i aktywne uczestnictwo w programie Mistrzowie Kodowania.

Oprócz wsparcia i nagród od firm zewnętrznych w tym roku szkoła zakupiła zestawy robotów mBot, Dash i Dot oraz nowoczesny tablet dla nauczycieli do pracy na lekcjach nie tylko z robotami.

20161220_142909