41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Warsztaty odbyły się w dniu 6 czerwca 2017 r. w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia nauczycieli. Uczestniczyło w nich 58 nauczycieli. W czasie zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnymi środkami dydaktycznymi wspierającymi naukę programowania.

SCOTIE GO!!

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

Warsztaty prowadziły Urszula Krakowska oraz Agnieszka Skorodzień – przedstawicielki firmy Moje Bambino

Szczegółowe informacje na temat klocków SCOTIE GO! można znaleźć na stronie scotiego.pl

 

OZOBOT

Ozobot to mały, ale bardzo inteligentny robot. Zdobywca tytułu Zabawka Roku 2016 w Polsce, a także zdobywca głównych nagród w kategorii Best Robot na międzynarodowych targach w USA. Ozobot zabiera dzieci (w wieku od 5 lat) w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą kolorowych kodów (na kartce papieru lub tablecie) dzieci programują zadania, które wykonuje robot.

Warsztaty prowadził Rafał Mitkowski – przedstawiciel Firmy EduSense Sp. z o.o.

Szczegółowe informacje na temat robotów OZOBOT można znaleźć na stronie www.edu-sense.com

PHOTON

Photon to interaktywny robot, który rozwija się razem z dzieckiem, ucząc je programowania. Każdy egzemplarz robota wyposażono w sensory, które pozwalają mu widzieć, słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.

Warsztaty prowadzili Alina Dąbek oraz Damian Traczyk – przedstawicie firmy Mac Edukacja

Szczegółowe informacje na temat robotów PHOTON  można znaleźć na stronie www.meetphoton.com