41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Warsztaty odbyły się w dniu 7 marca 2019 r. w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia nauczycieli. Uczestniczyło w nich 35 nauczycieli. W czasie zajęć uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z różnymi środkami dydaktycznymi wspierającymi naukę programowania.

SCOTIE GO!!

Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Szczegółowe informacje na temat klocków SCOTIE GO! można znaleźć na stronie scotiego.pl

BE CREO

BeCREO – Kurs mechatroniki zamknięty w pudełku. Szkolne laboratorium badawcze, a może realny model pomiaru prędkości na zajęcia fizyczne lub nauka sygnalizacji świetlnej połączone z programowaniem na zajęciach rozwijających… Zestaw 12 sensorów i aplikacja/kurs BeCREO to doświadczanie, nauka programowania i eksperymentowanie w każdej szkolnej pracowni, a wszystko w modelu STEAM.

Warsztaty prowadził przedstawiciel firmy BE CREO

Szczegółowe informacje na temat BE CREO można znaleźć na stronie becreo.eu

TRUETRUE

TRUETRUE – Robot typu All-in-one to najlepsze rozwiązanie do nauki programowania dla edukacji początkowej. Umożliwia dzieciom naukę poprzez zabawę, w jakimkolwiek miejscu, o jakimkolwiek czasie – od programowania za pomocą narzędzi nie wymagających podłączenia do sieci, poprzez programowanie z wykorzystaniem urządzeń typu tablet, smart fon, komputer.

Warsztaty prowadził przedstawiciel firmy VISION DISTRIBUTION

Szczegółowe informacje na temat robotów TRUETRUE  można znaleźć na stronie www.vision-distribution.pl