41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Nauka programowania

Już od 1 września 2017 r. programowanie będzie stałym elementem kształcenia od klasy pierwszej szkoły podstawowej. Dlatego nauczyciele ZSO nr 29 w Kielcach przygotowują się do realizowania nowej podstawy programowej  z informatyki.  Rozpoczynają  działania na rzecz kształtowania u uczniów umiejętności sprawnego posługiwania się technologiami informacyjno-komunikacyjnymi.

W ZSO nr 29 w Kielcach odbyły się warsztaty dla nauczycieli z programowania w aplikacji Scratch, bo Scratch będzie pierwszym językiem, którego dzieci z klas I-III będą się uczyć na zajęciach informatyki.

Scratch to jedno z łatwiejszych narzędzi programistycznych, opracowane w Massachusetts Institute of Technology (MIT). Pozwala dziecku w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne program. Jego niewątpliwą zaletą jest błyskawiczny efekt, jaki widzi uczeń tworząc swój program i go uruchamiając.

Nauczyciele ZSO nr 29 w Kielcach do nauki podstaw programowania wybrali Scratcha, ponieważ aplikacja ta pozwala szybko zobaczyć dzieciom efekty swojej pracy, co motywuje je do dalszego zgłębiania tajników programowania.