41 362 45 48 w. 40 anna.trawka@scdn.pl

Zabawa ze Scratchem

Uczniowie na zajęciach koła informatycznego zostali zapoznani z wizualnym środowiskiem Scratch wykorzystując zawartość portalu: www.scratch.mit.edu.
Zapisali się do wirtualnej klasy dzięki czemu mogą korzystać ze wszystkiego co oferuje społeczność użytkowników tego środowiska na całym świecie.
Zapoznali się z zakresem podstawowych komend, sposobem budowy programu, podstw algorytmiki. Środowiska wizualne umożliwiają naukę kodowania w sposób ciekawy i atrakcyjny a dodatkową zaletą jest rozwijanie ich kreatywności, wdrażania do stosowania sekwencji zdarzeń, logicznego porządku zdarzeń, oraz planowania działań.Pokazanie uczniom, że mogą być nie tylko biernymi odbiorcami komputera poprzez granie w gry a wręcz przeciwnie programować własne projekty. Mogą krok po kroku wprawiać w ruch duszki, edytować je, tworzyć kostiumy a następnie pisać własne programy interaktywne i proste gry.

Podczas zajęć uczniowie uczą się jak zmieniać i edytować tło sceny oraz właściwości obiektów oraz co to jest losowość i jak ją wykorzystać w programach